Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

΄Β Εθνική Γυναικών : Άγχωσε αλλά κέρδισε...

Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. η Α.Π.Καστοριάς αντιμετώπιζε την ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου.
Η βαθμολογία των δύο ομάδων πριν τον αγώνα οδηγούσε σε σκέψεις για ένα εύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους, κάτι όμως που δε φάνηκε στη διάρκεια του αγώνα.Στο πρώτο σετ η ομάδα της Καστοριάς κέρδισε εύκολα με 25-12.Μία αδικαιολόγητη χαλάρωση στο δεύτερο και στο τρίτο σετ έφερε τα πάνω-κάτω στον αγώνα και με ίδιο σκορ και στα δύο σετ (19-25), ήρθε η ανατροπή κάνοντας το 1-2.Στο τέταρτο σετ οι νεαρές Καστοριανές στάθηκαν και πάλι στα πόδια τους, βρήκαν τα απαραίτητα ψυχικά και σωματικά αποθέματα και με συγκέντρωση κέρδισε το σετ με 25-15.Με φόρα από το 4ο σετ ήρθε και το 15-11 στο τελευταίο σετ και μαζί και η νίκη με 3-2 για την ομάδα της Καστοριάς.

Α.Π.Καστοριάς - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3:2 ( 25-12, 19-25, 19-25, 25-15, 15-11)

Α.Π.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ) ΒΑΕΝΑ,ΤΖΗΛΛΑ Ε. ΗΡΓΗ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΒΛΑΧΑΒΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΖΗΔΡΟΥ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ Β.