Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016

΄Β Εθνική Γυναικών : Άλλη μια νίκη για την Καστοριά με "όπλο" της το πάθος

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε την Κυριακή στο κλειστό της Καστοριάς ανάμεσα στην Α.Π.Καστοριάς και τον Γ.Σ.Κοζάνης στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος.
Νικήτρια από την "μάχη" βγήκε η ομάδα μας παίρνοντας έτσι και την άτυπη ρεβάνς για την ήττα της πρεμιέρας. Έχοντας ως "όπλο" την πολύ καλή άμυνα και ιδιαίτερα την πολύ καλή υποδοχή οι νεαρές Καστοριανές κατάφεραν να κερδίσουν με σκορ 3-1 σετ. Το πρώτο σετ (25-23) κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ η χαλαρότητα του δεύτερου (16-25) επέτρεψε στην ομάδα της Κοζάνης να ισοφαρίσει τον αγώνα σε 1-1 σετ. Η εκπληκτική άμυνα που ακολούθησε στο τρίτο σετ (25-19) έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας. Στο 4ο και πιο συναρπαστικό σετ του αγώνα (25-23) η ομάδα της Α.Π.Καστοριάς βγάζοντας φοβερή αγωνιστικότητα και πάθος για τη νίκη κατάφερε να τελειώσει το παιχνίδι, βάζοντας έτσι τέλος στην τρομερή αγωνία στον κόσμο που παρακολούθησε τον αγώνα.

Α.Π.Καστοριάς - Γ.Σ.Κοζάνης 3-1 σετ (25-23, 16-25, 25-19, 25-23)
Α.Π.Καστοριάς : (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ) ΜΙΧΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ Ε., ΒΑΕΝΑ, ΗΡΓΗ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΖΗΔΡΟΥ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ Β., ΒΛΑΧΑΒΑ