Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2016

Ήττα για τις γυναίκες στην Κατερίνη με 3-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα της Καστοριάς μέσα στην έδρα του Αρχέλαου Κατερίνης με σκορ 3-1 σετ.Η ομάδα της Κατερίνης ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα
, πράγμα που επέτρεψαν και οι αθλήτριές μας, που στα δυο πρώτα σετ παρουσιάστηκαν χωρίς αγωνιστικότητα και αυτοσυγκέντρωση.Στη συνέχεια τα πράγματα άλλαξαν,η ομάδα αφυπνίστηκε και έδειξε τον πραγματικό της εαυτό,απέναντι σε μια ομάδα που είναι από τα φαβορί για άνοδο στην Α2. Το τρίτο σετ μετά από μεγάλη προσπάθεια και ωραίο θέαμα κατέληξε στην Α.Π.Καστοριάς με σκορ 25-27.Ανάλογη εικόνα και στο τέταρτο σετ,με φάσεις διαρκείας και πάθος για τη νίκη και από τις δύο πλευρές,με την κατάληξη όμως να είναι διαφορετική και τον Αρχέλαο να κερδίζει το σετ και τον αγώνα.

Τα σετ 3-1 (25-15, 25-13, 25-27, 25-21)

Α.Π.Καστοριάς : (ΓεωργιάδηςΜίχου, Τζήλλα, Βαενά, Ζήδρου, Αργυρίου, Κετσεμενίδου, Ήργη, Καλαφατίδου, Βλαχάβα.​